Bóle kręgosłupa

Bóle kręgosłupa mają różne przyczyny i objawiają się w odmienny sposób. Niektóre dolegliwości, które – jak nam się wydaje – związane są z wątrobą, nerkami czy sercem, mogą być spowodowane właśnie schorzeniami kręgosłupa.

Spełnia on bardzo ważną rolę w naszym codziennym życiu. Przede wszystkim umożliwia utrzymywanie pionowej postawy i wykonywanie wszystkich ruchów. Stanowi bowiem osłonę rdzenia kręgowego, którym przenoszone są impulsy z mózgu do odpowiedniej grupy mięśni.

Równocześnie kręgosłup jest wystawiony na wszelkiego rodzaju obciążenia spowodowane zarówno nadmiernym wysiłkiem fizycznym (np. dźwiganiem ciężarów, wykonywaniem gwałtownych i skomplikowanych ruchów), jak i utrzymywaniem ciała przez długi czas w niezmienionej pozycji (np. wielogodzinne siedzenie przy komputerze i przed telewizorem czy stanie za sklepową kasą fiskalną). Sprostanie nienaturalnym wyzwaniom jest dla kręgosłupa trudnym zadaniem. Nagły wysiłek fizyczny podjęty przez osobę o zwiotczałych mięśniach, które nie dają kręgosłupowi właściwego wsparcia, może spowodować uszkodzenie mięśni, ścięgien, a nawet krążków międzykręgowych (dysków).

Przeciążenia dotyczą najczęściej dolnego, lędźwiowego odcinka kręgosłupa i spowodowane są naciągnięciem otaczających go mięśni. Dolegliwości nasilają się wskutek napięcia nerwowego mięśni, niewyspania, stresu.

Inną przyczyną niedomagań ze strony kręgosłupa są wady wrodzone, których skutki zaczynamy odczuwać wraz z upływem czasu oraz zwyrodnienia stawów kręgosłupowych charakteryzujące się pojawieniem bólu podczas ruchu (patrz: Zwyrodnienia stawów). Zmiany zwyrodnieniowe prowadzące do powstawania wyrośli kostnych mogą uciskać wychodzące z rdzenia kręgowego nerwy i stawać się przyczyną bolesnych stanów zapalnych – rwy kulszowej czy rwy barkowej (patrz: Zapalenia nerwów i nerwobóle).

Ostry ból w plecach pojawiający się po wysiłku lub urazie i promieniujący do jednej lub obu nóg może wskazywać na dyskopatię. Dysk, czyli krążek międzykręgowy – swoisty amortyzator kręgów kręgosłupa – z wiekiem twardnieje. Pod wpływem urazu lub gwałtownego ruchu wykonanego przez osobę o słabych mięśniach wysuwa się lub zniekształca, tworząc w błonie włóknistej uwypuklenie (przepuklinę). W tym przypadku może dojść do uszkodzenia rdzenia kręgowego lub do ucisku wychodzących z kręgosłupa nerwów, powodującego silne dolegliwości bólowe i znacznie ograniczającego ruchy. Niekiedy krążek ulega obrzękowi, rozerwaniu lub zwyrodnieniu bez widocznej przyczyny. Na ogół zmiany w krążkach są naturalną konsekwencją starzenia się organizmu, ale u niektórych osób są następstwem niedoboru kolagenu – materiału, z którego zbudowana jest chrząstka. Wpływ na stan kręgosłupa mają także: właściwa gospodarka wapniowa i hormonalna oraz aktywność fizyczna wzmacniająca mięśnie utrzymujące kręgosłup (mięśnie brzucha, grzbietu, pośladków).

Leczenie, zarówno konwencjonalne, jak i alternatywne ma na celu złagodzenie bólu, zmniejszenie stanu zapalnego, przywrócenie siły mięśniom i w efekcie normalnej sprawności życiowej. Medycyna chińska dysponuje preparatami umożliwiającymi zachowanie sprawności kręgosłupa przez większość życia, a także łagodzenie dolegliwości w razie ich wystąpienia.

Terapia profilaktyczna:

Zaleca się stosowanie Preparatu z dzikich mrówek (2 x dziennie po 1 kapsułce, po 7 dniach dawkę można zwiększyć do: 2 x dziennie po 2 kapsułki). Wskazane jest spożycie 1-2 opakowań. Następnie dodajemy Chitosan (w pierwszym tygodniu: 2 x po 1 kapsułce, później 2 x po 2 kapsułki). Przy silnych bólach pleców zaleca się: Biowapń ogólny (3 x dziennie po 1 saszetce proszku) lub Biowapń Gai-Bao (3 x dziennie po 1 tabletce przez 3-4 dni; po tym okresie dawkę zmniejszamy).

UWAGA

W pierwszych dniach kuracji za pomocą Preparatu z dzikich mrówek mogą pojawić się lekkie bóle w stawach i swędzenie, które wkrótce ustępują.
Dolegliwości ze strony kręgosłupa zmniejsza korzystanie z Aparatu do masażu stóp i ustawiania kręgosłupa, którego mikrowibracje łagodzą bóle kręgosłupa usuwając blokady i uciski na zakończeniu nerwów. Osoby z dolegliwościami bólowymi szyjnego odcinka kręgosłupa powinny używać Fotonowej poduszki do spania TIENS, której kształt zapewnia zachowanie właściwej pozycji podczas snu. Bóle kręgosłupa łagodzi również Pas do masażu i odchudzania o działaniu wibracyjnym, masującym i rozgrzewającym. W tym celu należy położyć się na rozłożonym pasie i na mikrokomputerze wybrać funkcję B lub C. Dobrze działa w przypadku bóli kręgosłupa również Wielofunkcyjny aparat do masażu TIENS.

Źródło: Książka „ZDROWIE NA CAŁE ŻYCIE Pokonaj chorobę z TIANSHI”. Opracowanie: Małgorzata Piotrowska i Małgorzata Wojnarowska. Konsultanci: lek. med. Dariusz Siwik, lek. med. Rasa Salachna. Terapie profilaktyczne nie zastępują leczenia farmakologicznego! Mogą być stosowane równocześnie z nim.

Ponieważ jednak Preparat z dzikich mrówek jest niedostępny, a mrówki zawierają duże ilości cynku i wszystkie składniki odżywcze, w zamian proponuje się: Biocynk, Kordyceps oraz Spirulinę.

 

Klub Medycyny Naturalnej

Jolanta Załucka

+48 504 057 532

kontakt@zdrowieztiens.pl

sklep@ideazdrowia.com

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego

Wszystkie prawa zastrzeżone. Copyrights © zdrowieztiens.pl