Astma

Jest związana z zaburzeniem odporności organizmu. Często określa się ją mianem uczulenia na własne płuca.

Objawia się poczuciem duszności i ucisku w klatce piersiowej oraz trudnościami w oddychaniu. Dolegliwość może przebiegać łagodnie lub powodować znaczne ograniczenie komfortu życia.

W ciężkich przypadkach drogi oddechowe są tak zwężone, że oddychanie staje się niemal niemożliwe. Napady astmatyczne mogą trwać od kilku godzin do paru dni lub nawet tygodni. U 50-90 procent chorych wywołują je alergeny (kurz, trawa, dym papierosowy, spaliny, sierść zwierzęca, leki, min. powszechnie dostępne takie jak: aspiryna, ibuprofen, niesteroidowe leki przeciwzapalne, a także związki chemiczne zawarte w produktach spożywczych).

WAŻNE

W przypadku duszności połączonych z trudnościami w mówieniu oraz zasinieniem warg i skóry pod paznokciami należy natychmiast wezwać lekarza.

Objawy:

nasilające się uczucie ucisku w klatce piersiowej, skrócenie oddechu, duszności, świszczący oddech, kaszel, któremu towarzyszy niekiedy odkrztuszanie wydzieliny.

Przyczyny:

zanieczyszczenia powietrza, duży wysiłek fizyczny, stres, czynniki dziedziczne, przebyte zapalenia oskrzeli.

Terapia profilaktyczna:

Medycyna konwencjonalna w leczeniu astmy stosuje inhalatory i hormony. Wynika to z faktu, że skupia się ona na leczeniu skutków choroby, a nie jej przyczyn. A wystarczy przypomnieć, że na astmę ludzie zaczęli umierać dopiero po wprowadzeniu inhalatorów. Zawarte w nich preparaty rozszerzają drogi oddechowe, ułatwiając oddychanie, ale prowadzą do niewydolności sercowo-naczyniowej. Pacjent może umrzeć podczas ataku astmy, nie z powodu duszności, ale ataku serca. Z kolei wprowadzenie do kuracji hormonów zakłóca prawidłowe funkcjonowanie organizmu. Tymczasem chory na astmę musi zbudować taki mechanizm obronny, aby własne płuca nie stanowiły dla niego zagrożenia. Ponieważ choroba ma charakter przewlekły, kuracja jest długotrwała i wymaga spojrzenia na jej leczenie z innej perspektywy. Medycyna chińska zaleca prowadzenie terapii według schematu przewidzianego dla alergii.

Zaczynamy od usunięcia toksyn z organizmu. Zapewni to zestaw: Herbata Antylipidowa (1 saszetkę zalać szklanką wody o temperaturze 80 stopni C; po 15 minutach saszetkę wyjąć; napar podzielić na 4-5 części, pić między posiłkami, dolewając wody do pełnej szklanki), Podwójna celuloza (3 x dziennie po 1 tabletce – pół godziny przed jedzeniem) i Biowapń ogólny (1 saszetkę rozpuścić w szklance wody o temperaturze ok. 40 stopni C; pić 1 x dziennie – 30 minut przed jedzeniem, najlepiej w godzinach 17-19).

W drugim etapie zażywamy: Kordyceps (2 x dziennie po 2-3 kapsułki – między posiłkami), Biocynk (2 x dziennie po 2-3 kapsułki), Biowapń dla poprawy pracy mózgu (2 kapsułki przed snem) i Tran z węgorza (2 x dziennie po 2-3 kapsułki).

Działanie tych preparatów wzmacnia Herbata Antylipidowa. Jeśli chory na astmę używa inhalatora bez preparatów hormonalnych, pozytywne efekty będą odczuwalne już po trzymiesięcznej kuracji. W przypadku astmy mocno zaawansowanej Kordyceps, Biocynk i Biowapń dla poprawy pracy mózgu trzeba zażywać do skutku. Może to trwać do 6 miesięcy. Chory przyjmujący Kordyceps o właściwościach regulujących syntezę własnych hormonów w organizmie może stopniowo zmniejszać dawkę hormonów o 1/4 co 2 tygodnie.

UWAGA!

Nie wolno odstawiać preparatów hormonalnych jednocześnie. Postępowanie takie grozi śmiertelnym niebezpieczeństwem! Powinniśmy powiadomić też o kuracji lekarza prowadzącego.

Uwagi ogólne:

Rozpoczynając kurację musimy wiedzieć, że na początku może nastąpić pogorszenie. To normalne. Nasz organizm zaczyna walkę, a my musimy mu w tym pomóc poprzez podawanie preparatów wzmacniających. Nie łudźmy się, że poprawa nastąpi po dwutygodniowym piciu herbaty. Naszym celem nie jest próbowanie, ale osiągnięcie stabilizacji. Konieczna jest zatem zmiana podejścia do astmy i możliwości jej leczenia. W przeciwnym razie rozpoczynanie terapii nie ma sensu.

Jeśli przeprowadzimy ją konsekwentnie, mamy szansę na pozbycie się napadów astmy, odstawienie inhalatora i hormonów. Niestety, jest to choroba przewlekła i musimy mieć świadomość, że przez całe życie będziemy uczuleni na własne płuca. Nie wiadomo, jaka przyczyna może spowodować, że nasz organizm przypomni sobie, że jest chory na astmę. Powinniśmy wystrzegać się przyjmowania antybiotyków, które powodują niszczenie przyjaznej flory bakteryjnej i zaburzają pracę wątroby, co może sprowokować nawrót choroby. W przypadku przeziębienia zaleca się Kordyceps (3 x dziennie po 3-4 kapsułki). Profilaktycznie wskazane jest przyjmowanie Kordycepsu – najlepiej w okresie najczęstszych zachorowań: wiosną i jesienią (2 x dziennie po 1-2 kapsułki).

Źródło: Książka „ZDROWIE NA CAŁE ŻYCIE Pokonaj chorobę z TIANSHI”. Opracowanie: Małgorzata Piotrowska i Małgorzata Wojnarowska. Konsultanci: lek. med. Dariusz Siwik, lek. med. Rasa Salachna. Terapie profilaktyczne nie zastępują leczenia farmakologicznego! Mogą być stosowane równocześnie z nim.

 

Klub Medycyny Naturalnej

Jolanta Załucka

+48 504 057 532

kontakt@zdrowieztiens.pl

sklep@ideazdrowia.com

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego

Wszystkie prawa zastrzeżone. Copyrights © zdrowieztiens.pl