Bóle gardła

Jama ustna i gardło są pierwszym etapem drogi wirusów i bakterii, które przedostają się do organizmu. Jeśli jego siły witalne są osłabione, gardło zostanie zaatakowane, co objawi się bólem.

Drapanie i pieczenie gardła podczas przełykania jedzenia zazwyczaj zapowiada przeziębienie, które często lekceważymy. Tymczasem podatność na przeziębienia jest objawem wyczerpania. Oznacza ono wewnętrzne niedobory substancji odżywczych i sił witalnych oraz zakłócenia w ich przepływie między narządami. Jeśli w tym momencie nie sięgniemy po preparaty wzmacniające i regulujące działanie kanałów energetycznych, co tradycyjna medycyna chińska uznaje za szczególnie ważne, może dojść do powikłań.

Najczęściej występującymi powikłaniami są: angina, stany zapalne zatok przynosowych, ucha środkowego, gardła, krtani, oskrzeli i płuc. Pojawiająca się gorączka sygnalizuje wyraźnie, że doszło już do nadmiernego nagromadzenia szkodliwych substancji i zaczynają one wnikać w głąb organizmu, powodując stany zapalne.

Objawy:

bólom gardła może towarzyszyć gorączka, katar, kaszel, chrypa, powiększenie węzłów chłonnych, trudności z oddychaniem, utrata smaku w ustach.

Terapia:

W kuracji zaleca się Propolis (6-8 x dziennie po 1 tabletce) i Wyciąg z czosnku (3 x dziennie po 2 kapsułki). 3 kapsułki oleju odpowiadają 10 główkom czosnku. Do kuracji włączamy Kordyceps, który działa przeciwwirusowo i przeciwbakteryjnie (2 x dziennie po 2-3 kapsułki).

Źródło: Książka „ZDROWIE NA CAŁE ŻYCIE Pokonaj chorobę z TIANSHI”. Opracowanie: Małgorzata Piotrowska i Małgorzata Wojnarowska. Konsultanci: lek. med. Dariusz Siwik, lek. med. Rasa Salachna. Terapie profilaktyczne nie zastępują leczenia farmakologicznego! Mogą być stosowane równocześnie z nim.

 

Klub Medycyny Naturalnej

Jolanta Załucka

+48 504 057 532

kontakt@zdrowieztiens.pl

sklep@ideazdrowia.com

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego

Wszystkie prawa zastrzeżone. Copyrights © zdrowieztiens.pl