Bielactwo

Schorzenie objawia się utratą barwnika w skórze. W miejscach wystawionych na działanie słońca – na twarzy, szyi i dłoniach – pojawiają się plamy. Niekiedy odbarwienia mogą występować na całym ciele.

Często usytuowane są symetrycznie. Zmiany występują z różnym nasileniem: u jednych pojawiają się małe plamki i choroba już nie wraca, u innych utrata barwnika ma charakter postępujący. Bielactwo nie jest zagrożeniem zdrowia, ale ma przykre konsekwencje estetyczne. Zdarza się, że towarzyszy innym chorobom (schorzenia tarczycy, niedokrwistość złośliwa, niewydolność nadnerczy – choroba Addisona, łysienie plackowate).

Przyczyny:

To jedna z chorób z autoagresji. Na jej wystąpienie mogą mieć wpływ czynniki dziedziczne, kontakt z substancjami chemicznymi (fenol obecny w środkach dezynfekcyjnych, ketechol – w barwnikach i garbnikach), silny stres, przebyte choroby, przemęczenie fizyczne.

Terapia:

Leczenie choroby jest trudne i długie. Zaleca się postępować jak przy chorobach z autoagresji. Dodatkowo można stosować Kapsuły Piękności Lian Jian (2 x dziennie po 2 kapsułki – rano i wieczorem). Pomocne jest smarowanie odbarwień Wejkanem.

Żródło: Książka „ZDROWIE NA CAŁE ŻYCIE Pokonaj chorobę z TIANSHI”. Opracowanie: Małgorzata Piotrowska i Małgorzata Wojnarowska. Konsultanci: lek. med. Dariusz Siwik, lek. med. Rasa Salachna. Terapie profilaktyczne nie zastępują leczenia farmakologicznego! Mogą być stosowane równocześnie z nim.

 

Klub Medycyny Naturalnej

Jolanta Załucka

+48 504 057 532

kontakt@zdrowieztiens.pl

sklep@ideazdrowia.com

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego

Wszystkie prawa zastrzeżone. Copyrights © zdrowieztiens.pl