Bóle głowy

Każdy miewa bóle głowy. Jedni z nas rzadko, inni częściej. Bóle głowy różnią się umiejscowieniem i intensywnością. Wszystkie są nieprzyjemne i wyczerpujące. Znacznie obniżają komfort życia. Większość nie jest niebezpieczna, ale gdy towarzyszą im inne objawy, można sądzić, że są zwiastunem rozwijającej się choroby.

Medycyna chińska dopatruje się przyczyn dolegliwości bólowych głowy w zaburzeniu funkcjonowania różnych narządów. Dzieli je na zewnętrzne i wewnętrzne. Stara się zatem dociec, co leczyć należy, aby ból ustąpił.

Wewnętrzne przyczyny wiążą się z brakiem równowagi jednego lub wielu narządów. Najczęściej dotyczy to wątroby, nerek, śledziony i żołądka. Bóle głowy pochodzące z wątroby, która ma powiązania z umysłem, powstają na skutek przeżywania silnych emocji. Inne zakłócenia równowagi wątroby powodują bóle chroniczne, którym towarzyszą zawroty głowy. Nieodpowiednie odżywienie wątroby i nerek bywa przyczyną przewlekłych bólów z zawrotami głowy, rozdrażnieniem, osłabieniem. Przyczyną wielu dolegliwości są zakłócenia w śledzionie, a także m.in. pokarmy zalegające w żołądku.

Terapia:

W celu likwidacji ognisk wywołujących ból wskazane jest picie Herbaty Antylipidowej, która oczyszcza i wzmacnia funkcję śledziony i żołądka (zaparzamy 1 torebkę przez 10 minut i pijemy natychmiast). Można też zamiennie zastosować Podwójną Celulozę. Regenerująco na wątrobę wpływają Wejkan (1 x dziennie po 1 kapsułce) i Ikan, który wykazuje też działanie przeciwbólowe (najpierw 1 tabletka dziennie, po 7 dniach dawkę można zwiększyć do 3 tabletek dziennie). Warto przyjmować Biowapń dla poprawy pracy mózgu (1 x dziennie po 2 kapsułki wieczorem). Osoby cierpiące na bóle głowy powinny korzystać z Fotonowej poduszki do spania Tiens, która dotlenia komórki mózgowe, a dzięki ergonomicznemu kształtowi zapewnia zdrową pozycję podczas snu. Dzięki temu dolegliwości bólowe ustępują.

UWAGA!

Przy nadciśnieniu Ikan należy przyjmować bardzo ostrożnie i nie jest wskazane zwiększanie dawki!

 

Żródło: Książka „ZDROWIE NA CAŁE ŻYCIE Pokonaj chorobę z TIANSHI”. Opracowanie: Małgorzata Piotrowska i Małgorzata Wojnarowska. Konsultanci: lek. med. Dariusz Siwik, lek. med. Rasa Salachna. Terapie profilaktyczne nie zastępują leczenia farmakologicznego! Mogą być stosowane równocześnie z nim.

 

Klub Medycyny Naturalnej

Jolanta Załucka

+48 504 057 532

kontakt@zdrowieztiens.pl

sklep@ideazdrowia.com

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego

Wszystkie prawa zastrzeżone. Copyrights © zdrowieztiens.pl