Hemoroidy

Hemoroidy są to żylaki odbytnicy (guzki krwawnicze) usytuowane w jej najniższym odcinku i w odbycie. Wewnętrzne hemoroidy pozostają niewidoczne i niewyczuwalne, dopóki nie powiększą się na tyle, by wystawać poza zwieracz odbytu. Wtedy mogą powodować odczucia bólowe. Zewnętrzne hemoroidy, znajdujące się w obrębie odbytu, są bolesne i czasami powodują krwawienie. Inne objawy to: bolesność przy oddawaniu stolca, bolesne obrzmienie lub guz w okolicy odbytu, świąd, śluzowa wydzielina z odbytu.

Przyczyną jest dieta uboga w błonnik i niedostateczna ilość płynów, które prowadzą do uporczywych zaparć; wzrost ciśnienia brzusznego spowodowany dużymi wysiłkami fizycznymi, otyłością, ciążą, biegunkami, kichaniem; skłonności dziedziczne.

Terapia profilaktyczna:

Najpierw zalecane jest oczyszczenie organizmu za pomocą Herbaty Antylipidowej lub Podwójnej Celulozy. Podwójnej Celulozy nie mogą stosować kobiety w ciąży i matki karmiące, choć hemoroidy często pojawiają się w tym okresie. Korzystne działanie ma także preparat Digest Natural (2 x dziennie po 2 tabletki po posiłku; dokładnie przeżuwamy i popijamy szklanką wody). Po zakończeniu kuracji oczyszczającej stosujemy Cholikan (2 x dziennie po 1 kapsułce). W przypadku krwawień wskazane jest włączenie Spiruliny (2 x dziennie po 2 kapsułki). Osoby z dolegliwościami wywołanymi hemoroidami mogą skorzystać z Wielofunkcyjnego aparatu do masażu TIENS. Spowoduje to złagodzenie bólu i stopniowe ustępowanie dolegliwości. W tym celu należy używać aparatu 2-3 x dziennie po 3-5 minut.

Żródło: Książka „ZDROWIE NA CAŁE ŻYCIE Pokonaj chorobę z TIANSHI”. Opracowanie: Małgorzata Piotrowska i Małgorzata Wojnarowska. Konsultanci: lek. med. Dariusz Siwik, lek. med. Rasa Salachna. Terapie profilaktyczne nie zastępują leczenia farmakologicznego! Mogą być stosowane równocześnie z nim.

 

Klub Medycyny Naturalnej

Jolanta Załucka

+48 504 057 532

kontakt@zdrowieztiens.pl

sklep@ideazdrowia.com

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego

Wszystkie prawa zastrzeżone. Copyrights © zdrowieztiens.pl