Nieżyt żołądka

Nieżyt żołądka, to ostre lub przewlekłe zapalenie błony śluzowej żołądka. Ostry nieżyt żołądka występuje niekiedy po spożyciu nadmiernej ilości alkoholu, ciężkostrawnych i silnie przyprawionych potraw, a także po zażywaniu niektórych leków. Powtarzające się nieżyty żołądka prowadzą do przewlekłego stanu zapalnego błony śluzowej, któremu sprzyja niedokrwistość (patrz: Anemia), brak żelaza.

Objawy:

bóle w nadbrzuszu, nudności, wymioty, bóle i zawroty głowy, osłabienie, utrata apetytu, niekiedy gorączka.

Przyczyny:

nieodpowiednia dieta, zbyt rzadkie spożywanie posiłków, częste podrażnienia żołądka (alkohol, leki, nikotyna i inne).

Terapia profilaktyczna:

Zalecane jest stosowanie Chitosanu (2 x dziennie po 1 kapsułce przed jedzeniem) oraz Biocynku (2 x dziennie po 2-3 kapsułki). Następnie stosujemy Digest (2 x dziennie po 2 tabletki, po posiłku, dokładnie przeżuwamy i popijamy szklanką wody). Aby zapobiegać chorobie zaleca się picie Herbaty Antylipidowej (1 saszetkę zalać szklanką wody o temperaturze 80 stopni C; po 15 minutach saszetkę wyjąć; napar podzielić na 4-5 części, pić między posiłkami, dolewając wody do pełnej szklanki), która reguluje kwasowość soku żołądkowego.

 

Żródło: Książka „ZDROWIE NA CAŁE ŻYCIE Pokonaj chorobę z TIANSHI”. Opracowanie: Małgorzata Piotrowska i Małgorzata Wojnarowska. Konsultanci: lek. med. Dariusz Siwik, lek. med. Rasa Salachna. Terapie profilaktyczne nie zastępują leczenia farmakologicznego! Mogą być stosowane równocześnie z nim.

 

Klub Medycyny Naturalnej

Jolanta Załucka

+48 504 057 532

kontakt@zdrowieztiens.pl

sklep@ideazdrowia.com

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego

Wszystkie prawa zastrzeżone. Copyrights © zdrowieztiens.pl