Choroba wrzodowa żołądka i dwunastnicy

To jedno z najczęściej występujących schorzeń przewodu pokarmowego. Dotyka około 5-10 procent dorosłych. Dwukrotnie częściej cierpią na nią mężczyźni.

W medycynie konwencjonalnej uważa się, że chorobę wrzodową wywołują bakterie. Jest to po części prawda. Bakterie te żyją w naszym organizmie, ale nadmiernie rozmnażają się tylko wtedy, gdy mają sprzyjające warunki. Wrzody żołądka powoduje nadkwasota. Przebieg choroby zaostrzają: stres, alkohol, niewłaściwe odżywianie.

Objawy:

bóle przy pustym żołądku lub po spożyciu pokarmu, gdy wrzód jest drażniony mechanicznie; bóle w nocy lub nad ranem (wrzody dwunastnicy); zgaga; nudności; wymioty; kwaśne lub gorzkie odbijanie; brak apetytu; niesmak w ustach; zaparcia naprzemiennie z biegunkami; wzdęcia; utrata masy ciała.

Terapia profilaktyczna:

W leczeniu choroby wrzodowej medycyna konwencjonalna proponuje wiele preparatów, które charakteryzują się zróżnicowanym działaniem. Jedne mają za zadanie uśmierzyć ból, drugie wydobyć bakterie z kosmków pokrywających błonę śluzową żołądka, a trzecie je niszczyć. Dodatkowo potrzebne są środki, które zmniejszają kwasowość żołądka. Jeśli chory jest zdyscyplinowany i łyka je wszystkie, może doprowadzić do zaleczenia wrzodów, ale jednocześnie nastąpi zniszczenie tkanki wątrobowej i flory bakteryjnej przewodu pokarmowego. To z kolei powoduje dysbakteriozę, która prowadzi do innych schorzeń. Tworzy się zamknięte koło, w którym jedna choroba wywołuje drugą. Często zdarza się, że pacjent z preparatów przepisanych przez lekarza stosuje tylko leki przeciwbólowe, które na krótko przynoszą poprawę. Nie likwidują wrzodów, a jedynie uciszają objawy. Wrzód rośnie w spokoju i staje się coraz bardziej niebezpieczny.

Chińska medycyna patrzy na pacjenta całościowo. Takie objawy, jakie medycyna konwencjonalna przypisuje chorobie wrzodowej, medycyna chińska uważa za symptomy wielu innych problemów zdrowotnych pacjenta. Zaleca schemat postepowania, który doprowadzi organizm do równowagi, dzięki czemu choroba może ustąpić.

W pierwszym etapie terapii (1-2 miesiące) zalecany jest Chitosan (w pierwszym tygodniu 2 x dziennie po 1 kapsułce, później 2 x dziennie po 2 kapsułki), który ma właściwości przeciwbólowe i regeneracyjne oraz Biocynk (2 x dziennie po 2 kapsułki). W drugim etapie terapii zalecany jest Kordyceps (w pierwszym tygodniu 2 x dziennie po 1 kapsułce, później 2 x dziennie po 2-3 kapsułki), który stymuluje wytwarzanie limfocytów T, które likwidują bakterie bezpośrednio lub poprzez krew; normalizuje kwasy żołądkowe, a więc działa jak antyoksydant; polepsza krążenie krwi w miejscu wrzodu, co sprawia, że wrzód się goi. Preparat ten nie niszczy flory bakteryjnej, a odbudowuje ją, wzmacnia system odpornościowy, regeneruje tkankę wątrobową i tkankę nerek. Oprócz Kordycepsu w drugim etapie należy przyjmować Ikan (2 x dziennie po 2 kapsułki) i Biocynk (2 x dziennie po 2 kapsułki).

W chorobie wrzodowej można przyjmować również Digest Natural, który zawiera aktywne mikroorganizmy zapobiegające rozmnażaniu się bakterii patogennych (2-3 x dziennie po 2 tabletki po każdym posiłku, popijając szklanką wody).

Ponieważ przy chorobie wrzodowej występują zazwyczaj także inne problemy zdrowotne, warto zalecić dodatkowo przyjmowanie Herbaty Antylipidowej (1 saszetkę zalać szklanką wody o temperaturze 80 stopni C; po 15 minutach saszetkę wyjąć; napar podzielić na 4-5 części, pić między posiłkami, dolewając wody do pełnej szklanki) i Biowapń ogólny (1 saszetkę rozpuścić w szklance wody o temperaturze około 40 stopni C; pić 1 x dziennie – 30 minut przed jedzeniem, najlepiej w godzinach 17-19).

 

Żródło: Książka „ZDROWIE NA CAŁE ŻYCIE Pokonaj chorobę z TIANSHI”. Opracowanie: Małgorzata Piotrowska i Małgorzata Wojnarowska. Konsultanci: lek. med. Dariusz Siwik, lek. med. Rasa Salachna. Terapie profilaktyczne nie zastępują leczenia farmakologicznego! Mogą być stosowane równocześnie z nim.

 

Klub Medycyny Naturalnej

Jolanta Załucka

+48 504 057 532

kontakt@zdrowieztiens.pl

sklep@ideazdrowia.com

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego

Wszystkie prawa zastrzeżone. Copyrights © zdrowieztiens.pl