Ciąża i połóg

W przebiegu ciąży i połogu mogą się pojawiać charakterystyczne dla tego okresu dolegliwości. Medycyna chińska uważa, że w momencie poczęcia zmienia się struktura organizmu kobiety. Od tej chwili jest on powiązany z kształtującym się organizmem dziecka kanałami służącymi przepływowi sił witalnych. Szczególne znaczenie mają trzy pierwsze miesiące ciąży, podczas których krew kobiety musi dostarczyć płodowi najwięcej substancji odżywczych. Wtedy mogą wystąpić objawy anemii, związane z niedoborem żelaza (patrz: Anemia). Kobieta ciężarna powinna mieć zawartość hemoglobiny we krwi na poziomie co najmniej 12,0. Jej niedobór może spowodować pojawienie się pleśniawek.

W tym okresie wskazana jest troska nie tylko o jakość krwi, ale także o wątrobę i żołądek. Zakłócenia we współpracy tych narządów są przyczyną porannych nudności. Bardzo ważne zatem są dwa czynniki: dobre odżywianie oparte na naturalnych składnikach i unikanie stresów. Dużą rolę ma tu do spełnienia mężczyzna, który otaczając kobietę opieką i czułością, da jej poczucie bezpieczeństwa.

Krew bez niedoborów, pełnowartościowe posiłki i spokojne życie gwarantują, że dziecko urodzi się spokojne, silne, w dobrej kondycji fizycznej i psychicznej. Pamiętajmy, że nienarodzone dziecko odczuwa wszystkie emocje matki, zatem intensywne przeżycia mogą na nie wpłynąć niekorzystnie.

Poród jest dla kobiety przełomowym przeżyciem. Po nim Chińczycy podają położnicy herbatkę ziołową. Zapobiega ona wystąpieniu depresji poporodowej, której przyczyną jest najczęściej wyczerpanie.

Depresja poporodowa ma związek z niedoborami występującymi we krwi, a ponieważ serce zarządzające krwią pozostaje w ścisłym zespoleniu z umysłem, staje się on depresyjny i niespokojny. Kobieta, zamiast radości związanej z narodzinami dziecka, odczuwa niepokój, zmęczenie, niezdolność do aktywnego życia, jest płaczliwa i ma poczucie winy. Z niedoborów krwi mogą rozwinąć się poważniejsze stany chorobowe prowadzące do stanów neurotycznych, obsesji i fobii. Kobieta może być nie tylko przygnębiona, ale także agresywna, miewać urojenia, skłonności samobójcze, żywić destrukcyjne myśli w stosunku do swojego dziecka. Fizycznymi oznakami depresji poporodowej są: zmiany na języku (blady, cienki, z bruzdami lub obrzmiały), oczy pozbawione blasku. Depresja poporodowa może być wyleczona preparatami medycyny chińskiej w czasie od kilku tygodni do kilku miesięcy. Psychozy poporodowe wymagają niekiedy wsparcia metodami konwencjonalnymi.

Terapia profilaktyczna:

Kobietom w ciąży zaleca się przyjmowanie Spiruliny (2-3 x dziennie po 2 kapsułki) oraz Biocynku (po 3 kapsułki dziennie). Podczas rozwoju układu kostnego i zębów u dziecka (7-9 tydzień i 32-34 tydzień) zalecana jest suplementacja wapnem: Biowapń ogólny, Biowapń dla dzieci (1/2 saszetki proszku dziennie) lub Biowapn Gai Bao (1 tabletka dziennie, wieczorem). Dla zapewnienia prawidłowego rozwoju układu nerwowego dziecka zaleca się przyjmowanie Wejkanu (1 x dziennie po 1 kapsułce) oraz Tranu z węgorza (2 x dziennie po 1-2 kapsułki). Przy depresji poporodowej trzeba odżywić krew i wzmocnić serce. Zadanie to spełnia Wejkan (1 x dziennie po 1 kapsułce w ciągu dnia). Zaleca się również przyjmować Tran z węgorza (2 x dziennie po 2-3 kapsułki).

Żródło: Książka „ZDROWIE NA CAŁE ŻYCIE Pokonaj chorobę z TIANSHI”. Opracowanie: Małgorzata Piotrowska i Małgorzata Wojnarowska. Konsultanci: lek. med. Dariusz Siwik, lek. med. Rasa Salachna. Terapie profilaktyczne nie zastępują leczenia farmakologicznego! Mogą być stosowane równocześnie z nim.

 

Klub Medycyny Naturalnej

Jolanta Załucka

+48 504 057 532

kontakt@zdrowieztiens.pl

sklep@ideazdrowia.com

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego

Wszystkie prawa zastrzeżone. Copyrights © zdrowieztiens.pl