Nadciśnienie tętnicze

Nadciśnienie tętnicze to jedna z najbardziej rozpowszechnionych chorób układu krążenia. Cierpi na nią 50 procent ludzi w wieku powyżej 65 lat. Ujawnia się najczęściej po 40 roku życia. Nie daje wyraźnych objawów, nie przeszkadza w codziennym życiu. Wykrywana jest na ogół dopiero podczas badań kontrolnych. Choroba ta jest diagnozowana, gdy kilka pomiarów wskazuje podwyższenie ciśnienia ponad 140/90 mmHg (ciśnienie skurczowe i rozkurczowe). Nadciśnienie bywa lekceważone. Niesłusznie, bo jest to schorzenie bardzo niebezpieczne. 

Powoduje powikłania w postaci uszkodzenia nerek (przewlekła niewydolność narządu, aż do konieczności stosowania dializ), układu krążenia (niewydolność mięśnia sercowego, zawał), układu nerwowego (udar mózgu), siatkówki oczu.

Nadciśnienie tętnicze pierwotne (90-95 procent przypadków) powstaje na skutek działania różnych mechanizmów. Istotną rolę odgrywają czynniki dziedziczne, w tym geny odpowiedzialne za wchłanianie sodu w nerkach. Nagromadzenie sodu w organizmie sprzyja podwyższonemu ciśnieniu. Podobny mechanizm występuje u ludzi nadużywających soli kuchennej.

Nadciśnienie wtórne (5-10 procent przypadków) jest objawem istniejącej już choroby przewlekłej (min. nerek i tętnic nerkowych, zaburzeń czynności gruczołów dokrewnych, chorób naczyniowych, wad serca).

Objawy:

niekiedy poranne bóle w tyle głowy, zawroty głowy, szybkie męczenie się, nadpobudliwość, kołatanie serca, zaczerwienienie twarzy, szyi, klatki piersiowej.

Terapia profilaktyczna:

Bardzo ważne znaczenie ma Cholikan (2 x dziennie po 1-2 kapsułki przed jedzeniem). Obniża poziom cholesterolu i lipidów we krwi. Osoby z nadciśnieniem powinny pić regularnie napar z Herbaty Antylipidowej (1 torebkę zalewamy litrem gorącej – ale nie wrzącej – wody i zaparzamy 10 minut pod przykryciem; pijemy rano, 15-20 minut przed posiłkiem oraz w ciągu dnia). Ciepła herbata obniża ciśnienie. Jedną torebkę możemy zaparzać trzykrotnie. Przy dłuższym stosowaniu torebkę można zaparzać w 0,5 litra wody lub w szklance, a częstotliwość picia zmniejszyć do 3 razy w tygodniu. Do kuracji włączamy Chitosan (2 x dziennie po 1 kapsułce przed jedzeniem). Preparat ten, łącząc się z jonami sodu, usuwa je z organizmu i dzięki temu obniża ciśnienie. Zalecane jest też wspomaganie kuracji Tranem z węgorza (2 x dziennie po 1-2 kapsułki), Koenzymem Q10 (1 kapsułka dziennie).

W leczeniu nadciśnienia ważna jest zmiana dotychczasowego stylu życia i odżywiania, co może zapobiegać postępowi choroby. Trzeba schudnąć, więcej się ruszać, jeść mniej tłuszczów, ograniczyć spożycie soli, alkoholu, rzucić palenie.

Warto zaopatrzyć się w Wielofunkcyjny aparat do masażu TIENS. Stosowanie aparatu przez 3-5 minut obniża ciśnienie o 10-30 jednostek (porównywać ciśnienie przed użyciem aparatu i po upływie 10 minut). Można całkowicie uregulować ciśnienie korzystając z aparatu systematycznie 2-3 razy dziennie po 3-5 minut. Przy nadciśnieniu I stopnia ciśnienie reguluje się w ciągu 2-3 tygodni, przy nadciśnieniu II stopnia – 5-7 tygodni, przy nadciśnieniu III stopnia – 7-9 tygodni. Przy nadciśnieniu wskazane jest używanieFotonowej poduszki do spania Tiens, która poprawia dotlenienie komórek mózgowych i powoduje uspokojenie myśli oraz odprężenie całego organizmu.

 

Żródło: Książka „ZDROWIE NA CAŁE ŻYCIE Pokonaj chorobę z TIANSHI”. Opracowanie: Małgorzata Piotrowska i Małgorzata Wojnarowska. Konsultanci: lek. med. Dariusz Siwik, lek. med. Rasa Salachna. Terapie profilaktyczne nie zastępują leczenia farmakologicznego! Mogą być stosowane równocześnie z nim.

 

Klub Medycyny Naturalnej

Jolanta Załucka

+48 504 057 532

kontakt@zdrowieztiens.pl

sklep@ideazdrowia.com

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego

Wszystkie prawa zastrzeżone. Copyrights © zdrowieztiens.pl