Kamica nerkowa

Choroba występuje częściej u mężczyzn niż kobiet. Ma charakter nawracający. Dlatego bardzo ważna jest profilaktyka.

Objawy:

ostry ból w okolicy nerki promieniujący ku przodowi i do podbrzusza, który pojawia się i znika na kilka minut, ból podczas oddawania moczu, krew w moczu, a w razie wystąpienia infekcji nerki lub zatoru odpływu moczu – gorączka, częstomocz, tkliwość „w boku”.

Przyczyny:

niedostateczna ilość płynów, niewłaściwa dieta, skłonności dziedziczne, przewlekłe infekcje dróg moczowych, choroby zapalne jelit, długotrwałe przyjmowanie środków zobojętniających sok żołądkowy, niedobór witaminy B6 i magnezu.

Terapia profilaktyczna:

Wskazany jest Kordyceps (2 x dziennie po 2-3 kapsułki), który rozpuszcza piasek i nie dopuszcza do tworzenia się kamieni. Rozpuszczaniu kamieni w nerkach sprzyja Digest (2x dziennie po 2 tabletki po posiłku. Dokładnie przeżuwamy i popijamy szklanką wody). Działanie rozpuszczające ma też Biowapń Gai-Bao (2- 3 tabletki dziennie).
Warto pić regularnie Herbatę Antylipidową, która przy dłuższym stosowaniu rozpuszcza kamienie w woreczku żółciowym (1 saszetkę zalać szklanką wody o temp. 80 st. C. Po 15 minutach saszetkę wyjąć. Napar podzielić na 4 – 5 części, pić między posiłkami, dolewając wody do pełnej szklanki). Przyczyna kamicy nerkowej może być niedobór magnezu, a więc warto zadbać suplementację tego pierwiastka.

Żródło: Książka „ZDROWIE NA CAŁE ŻYCIE Pokonaj chorobę z TIANSHI”. Opracowanie: Małgorzata Piotrowska i Małgorzata Wojnarowska. Konsultanci: lek. med. Dariusz Siwik, lek. med. Rasa Salachna. Terapie profilaktyczne nie zastępują leczenia farmakologicznego! Mogą być stosowane równocześnie z nim.

 

Klub Medycyny Naturalnej

Jolanta Załucka

+48 504 057 532

kontakt@zdrowieztiens.pl

sklep@ideazdrowia.com

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego

Wszystkie prawa zastrzeżone. Copyrights © zdrowieztiens.pl