Kordyceps chiński - tajemniczy grzyb

Cordyceps synensis, inaczej zwany kordycepiną, kordycepsem lub maczużnikiem chińskim to rodzaj wysokogórskiego grzyba rosnącego w Nepalu i Tybecie na wysokości od 3000 do nawet 5000 metrów n.p.m. Jest on niezwykłym pasożytem - w okresie ciepłym rośnie jako zwyczajny grzyb, natomiast podczas zimy jego gospodarzem staje się larwa określonego gatunku motyla. By przetrwać, grzyb zabija, a następnie mumifikuje owada i żywi się, wykorzystując zawarte w nim wszelkie składniki odżywcze.

Czytaj więcej...

Grzyb, który zabija… raka

 
Niezykła siła z gór Tybetu

Cordyceps Sinensis ceniony jest w chińskiej i tybetańskiej medycynie za wszechstronne, pozytywne oddziaływanie na organizm człowieka. Sportowcy doceniają jego niesamowity wpływ na polepszenie sprawności fizycznej:

Czytaj więcej...

Cudowny pierwiastek na odchudzanie

Autor: Wisia Karolewska Źródło: Onet

Jest taki minerał, którego brak może nas przyprawić o choroby serca, a jego właściwe spożycie uchroni przed osteoporozą, odchudzi i nawet pomoże w uczuleniach. Wapń, bo o nim mowa, jest najczęściej kojarzony z mlekiem. Ale można go też znaleźć w figach, migdałach czy maku.

Czytaj więcej...

Medyczne właściwosci grzyba Kordyceps

Najnowsze badania naukowe potwierdzają i rozszerzają ustalenia tradycyjnej medycyny chińskiej, która głosi, że grzyb Cordyceps sinensis posiada wiele korzystnych dla zdrowia własności, pozwalających leczyć liczne choroby.

Przeczytaj ciekawy artykuł Medyczne właściwości grzyba kordyceps

Czytaj więcej...

Szczypior rośnie na leżąco

DR HAB. JERZY SZYMONA

ROZMOWA O SZTUCZNYM CHLEBIE, BARWIONEJ SZYNCE, PĘDZONYMSZCZYPIORKU, CZYLI JAK SIĘ TRUJEMY

Ewa Czerwińska: Jak się ma rolnictwo ekologiczne w Polsce? To wciąż mało znaczący fragment rolniczej całości?

Dr hab. Jerzy Szymona z Katedry Ekologii Rolniczej Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie: Tak bym nie powiedział. Obecnie mamy 12 tysięcy gospodarstw, które posiadają certyfikat ekologiczny lub właśnie są w trakcie ubiegania się o niego. 

Czytaj więcej...

 

Klub Medycyny Naturalnej

Jolanta Załucka

+48 504 057 532

kontakt@zdrowieztiens.pl

sklep@ideazdrowia.com

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego

Wszystkie prawa zastrzeżone. Copyrights © zdrowieztiens.pl