Rola wapnia w organiźmie

Wapń zajmuje piąte miejsce pośród wszystkich pierwiastków wchodzących w skład naszego organizmu, jest go około 2,5 kg (99% w kościach i 1% w tkankach miękkich oraz krwi).

Wapń reguluje bardzo wiele procesów zachodzących w organizmie:

reguluje krzepliwość krwi, zmniejsza kruchość naczyń, zwiększa ich przepuszczalność, zmniejsza reakcje alergiczne,

niezbędny jest przy normalnej pracy mięśnia sercowego, kontroluje kurczenie i rozkurczanie mięśni, reguluje układ nerwowy poprawiając przekazywanie impulsów nerwowych, wspomaga działanie wielu bardzo ważnych enzymów, dobrze działa na płodność i donoszenie ciąży, pomaga w wyprowadzeniu z organizmu metali ciężkich, jest podstawowym składnikiem kości, zębów i paznokci, wzmacnia włosy, zapobiega osteoporozie, obniża ciśnienie krwi, jest mocnym antyutleniaczem i antystreserem.

Symptomy niedoboru wapnia:

skrzywienia kręgosłupa i kończyn dolnych, skłonności do alergii i wysypek, zła krzepliwość krwi (częste krwotoki, siniaki), skurcze mięśni i padaczka, bezsenność, zawroty głowy, osłabienie pamięci, szybkie męczenie się, bóle pleców, nóg, stawów oraz drętwienia kończyn, osteoporoza i skłonność do złamań, częste zaparcia, zaburzenia w rozwoju dziecka (późne ząbkowanie i chodzenie u dziecka, nadmierna potliwość, deformacje kości, wczesna próchnica, nadmierna płaczliwość w nocy)

Dzienne zapotrzebowanie na wapń to 800 – 1500 mg. Gdy dostajemy go mniej niż 500 mg zachodzi ryzyko wystąpienia osteoporozy.

Wapń jest pierwiastkiem bardzo aktywnym i nie występuje w formie jonizowanej, tylko w różnych związkach chemicznych, dlatego ciężko przyswaja się w organizmie, poza tym napoje gazowane, kawa, cukry i węglowodany obniżają jego przyswajanie. Tylko 20-30% wapnia zawartego w żywności może być przyswojone przez organizm. Dostępne na rynku preparaty produkowane są z małży, więc z wapnia nieorganicznego, dlatego też są słabo przyswajane przez organizm.

 

Preparaty produkowane przez korporację TIANSHI zawierają wapń organiczny jonizowany, oparty na najnowszej technologii produkcji, metodą enzymatycznej obróbki składników, dzięki czemu przyswajalność wzrosła do 95%!!!

Sześć preparatów, zawierających wapń, wyprodukowanych przez TIANSHI, zostało nagrodzonych przez Międzynarodową Organizację Zdrowia ZŁOTYMI MEDALAMI.

 

Rodzaje Biowapnia TIENS:

BIOWAPŃ ogólny (Nutrient Super Calcium Powder)
BIOWAPŃ dla dzieci (Super Calcium Powder for children)
BIOWAPŃ dla usprawnienia pracy mózgu (Super Calcium Capsules with Lecithin)

Profilaktycznie zaleca się stosować wapń 2 razy do roku (lato, zima)

 

Zobacz również Seria odżywczych produktów z wapniem TIENS

 

 

 

Klub Medycyny Naturalnej

Jolanta Załucka

+48 504 057 532

kontakt@zdrowieztiens.pl

sklep@ideazdrowia.com

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego

Wszystkie prawa zastrzeżone. Copyrights © zdrowieztiens.pl