Seria odżywczych produktów z wapniem TIENS

 
Wapń jest jednym z najważniejszych i niezbędnych składników mineralnych, który nie tylko odgrywa zasadnicza rolą w tworzeniu i rozwoju kości i zębów, lecz również uczestniczy w procesie kurczenia i rozkurczania mięśni, przekazie impulsów nerwowych, regulacji krzepliwości krwi. Umożliwia wnikanie ważnych składników odżywczych oraz usuwanie toksyn z poszczególnych komórek organizmu. Wiadomo tez, że wapń może obniżać poziom cholesterolu i ciśnienie krwi. Odpowiedni poziom wapnia wpływa na dobry sen.

Czytaj więcej...

Skazani na suplementację

Rozmowa z prof. Aleksandrem Ożarowskim.

W wielu domach pigułki witaminowo-mineralne stały się nieodłącznym składnikiem każdego posiłku. Zażywają je nie tylko dzieci i osoby starsze, ale ludzie w sile wieku. Czy to potrzebne?

Bezwzględnie. Dziś jesteśmy skazani na suplementację. Do prawidłowego funkcjonowania organizm potrzebuje codziennie nie tylko białka, węglowodanów, tłuszczów, ale również witamin i biopierwiastków. Rolę ich dostawcy spełniają właśnie owe pigułki, o które pani pyta.

Dlaczego musimy dostarczać organizmowi te składniki 

Czytaj więcej...

Rola cynku w organiźmie

 

Cynk jest drugim po żelazie najobficiej występującym pierwiastkiem śladowym (mikroelementem); szacuje się, że jego przeciętna zawartość w organizmie wynosi ok. 1,8 g. Cynk jest niezbędny dla prawidłowego funkcjonowania wszystkich komórek naszego organizmu. Jego znaczenie biologiczne jest bardziej skomplikowane aniżeli innych mikroelementów. 

Czytaj więcej...

Rola wapnia w organiźmie

Wapń zajmuje piąte miejsce pośród wszystkich pierwiastków wchodzących w skład naszego organizmu, jest go około 2,5 kg (99% w kościach i 1% w tkankach miękkich oraz krwi).

Wapń reguluje bardzo wiele procesów zachodzących w organizmie:

reguluje krzepliwość krwi, zmniejsza kruchość naczyń, zwiększa ich przepuszczalność, zmniejsza reakcje alergiczne,

Czytaj więcej...

Dlaczego suplementy diety

   

Istnieje bliski związek pomiędzy zdrowiem człowieka, długością i jakością jego życia, a jego odżywianianiem się.

Do normalnego funkcjonowania komórek organizmu niezbędnych jest wiele mikroskładników, których część może być dostarczana w postaci suplementów diety. Są to dodatki stanowiące uzupełnienie codziennej diety.

Suplementy diety można nazwać składnikami żywności, których stosowanie przynosi wymierne korzyści dla naszego zdrowia i samopoczucia. Ich używanie wzbogaca codzienną dietę, w której brakuje wielu ważnych substancji, takich jak minerały czy witaminy. Niedobór każdej substancji odżywczej może prowadzić do wielu chorób, np. niedobór cynku może spowodować ok. 215 chorób, a niedobór wapnia - ok. 160 chorób.

Czytaj więcej...

 

Klub Medycyny Naturalnej

Jolanta Załucka

+48 504 057 532

kontakt@zdrowieztiens.pl

sklep@ideazdrowia.com

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego

Wszystkie prawa zastrzeżone. Copyrights © zdrowieztiens.pl